No module Published on Offcanvas position

برگزاری مراسم عروسی

عروسی ، سور ، پیوگانی مراسمی سنتی یا آیینی است که طی آن آغاز یک ازدواج و زندگی مشترک یک زوج جشن گرفته می‌شود . این مراسم در کشورها و فرهنگ‌ها ، ادیان و مذاهب ، گروه‌های قومی و حتی طبقات اجتماعی گوناگون ، به اشکال مختلفی برگزار می‌گردد . منبع : ویکی پدیا

برگزاری عروسی در ایران قدمتی طولانی دارد و در هر استان یا هر قومیت ممکن است تفاوت هایی در آن وجود داشته باشد . در هر شکل و فرهنگ که برگزاری عروسی را بررسی میکنیم شاهد زیبایی و معنای اصیل آن که همان پیوند بین عروس و داماد و تلاش برای تدام آن است را میبینیم .

برگزاری عروسی امروزه در تالارهای پذیرایی و باغ تالارهای عروسی توسط تشریفات مجالس و تیم تشریفات انجام میشود و در سالهای اخیر شاهد تغییرات چشمگیر آن و تغییراتی بوده ایم که دیگر اثری از سادگی و بی آلایشی در عروسی ها کمتر دیده میشود و میل به زرق و برق ، چشم و هم چشمی ها و ریخت و پاش های اضافه در آنها بیشتر شده است .

با برگزاری عروسی در تشریفات بزرگ آریان، یک شب به یادماندنی بسازید

جشن عروسی یکی از به یاد ماندنی‌ترین مراسم‌ها برای هر دختر و پسری است. اما چه کار‌هایی انجام دهیم که این شب به خوبی برگزار شود و در ذهن همه باقی بماند. شما باید بتوانید همه آنچه که برای برگزاری عروسی خود نیاز دارید را به خوبی فراهم کنید تا یک شب به یاد ماندنی بسازید. ولی قطعا کار سختی خواهد بود. سپردن برگزاری مراسم عروسی به یک شرکت کمک می‌کند همه آنچه که برای عروسی خود نیاز دارید به خوبی تامین شود. پس با ما همراه باشید تا شما را با خدمات جدیدی آشنا کنیم.

تشریفات بزرگ آریان، برگزار‌کننده عروسی شما

سال‌های زیادی است که تمام وظایف عروسی و آماده کردن همه چیز برای برگزاری یک مراسم عروسی بر عهده عروس، داماد و خانواده آن‌ها می‌باشد. حتی افراد زیادی منزل خود را برای برگزاری عروسی آماده می‌کردند. اما علاوه بر سختی زیادی که این کار دارد و استرس زیادی که در صاحبین مجلس ایجاد می‌شود؛ ممکن بود همه چیز آنطور که شما می‌خواستید پیش نمی‌رفت.

این روز‌ها شرکت‌های مختلفی برای برگزاری مراسم عروسی به وجود آمدند که به عنوان برگزار‌کننده عروسی خدمات زیادی را ارائه می‌دهند. بنابراین شما از همان روزی که تصمیم می‌گیرید با این شرکت‌ها همکاری کنید، همه آنچه که برای برگزاری مراسم خود نیاز دارید را به آن‌ها می‌سپارید. پس تشریفات مورد نظر نیز به عنوان برگزار‌کننده مراسم عروسی تا پایان جشن شما، کنارتان است.

خدمات برگزارکننده عروسی

 • محل برگزاری مراسم شما را معرفی می‌کنند.
 • با استفاده از بهترین نیرو‌های آموزش دیده، تزیین محل عروسی شما را انجام می‌دهند.
 • برای عروسی شما یک ماشین شیک در اختیارتان قرار می‌دهند.
 • با توجه به سلیقه شما، آوردن گروه موسیقی نیز بر عهده برگزار‌کننده مراسم عروسی است.
 • برگزار‌کننده عروسی از بهترین نیرو‌ها برای پذیرایی استفاده می‌کند.

برگزاری عروسی در باغ تالار

انتخاب مکان عروسی یکی از مهم‌ترین پارامتر‌های برگزاری مراسم عروسی محسوب می‌شود. این روز‌ها باغ تالار‌ها یکی از بهترین فضا‌ها برای برگزاری عروسی هستند. اما برای اینکه بتوانید مراسم خود را به بهترین شکل پیش ببرید و مراسمی به یاد ماندنی داشته باشید؛ می‌توانید از ‌ایده‌هایی که در ادامه توضیح دادیم استفاده کنید. برگزاری عروسی در باغ تالار نیازمند ‌ایده‌هایی است که آن را به یک جشن فوق‌العاده تبدیل کند.

دکوری متفاوت برای ورود عروس و داماد

با برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار قطعا یک ورودی به باغ و یک ورودی به سالن خواهید داشت. به نظر می‌رسد تکراری بودن دکور فضا‌های ورود چندان جالب نباشد. پس برای هر قسمت‌ایده خاصی در نظر داشته باشید.

برگزاری مراسم عقد در محیط باغ

اگر زمان مناسبی را برای برگزاری عروسی در باغ تالار در نظر گرفته باشید و خبری از برف، باران یا هوای سرد نباشد. شما می‌توانید مراسم عقد خود را در فضای باز بیرون سالن برگزار کنید.

سرگرمی مهمانان با آتش بازی

وجود فضای باغ مانند در خارج از سالن باعث می‌شود بتوانید‌ایده‌های خوبی را برای مهمانی خود در نظر بگیرید. برای مثال آتش بازی، یکی از بهترین‌ایده‌های برای برگزاری عروسی در باغ تالار محسوب می‌شود.

برگزاری عروسی در سالن اجتماعات

زوج‌های زیادی با توجه به شرایط اقتصادی خود تصمیم می‌گیرند یک مراسم عروسی جمع و جور برگزار کنند. به همین دلیل خیلی از عروس و داماد‌ها تصمیم به برگزاری عروسی در سالن اجتماعات می‌گیرند. البته این سالن‌ها انتخاب بهتری از برگزاری مراسم عروسی در منزل یا عدم برگزاری این جشن هستند.

اگر شما هم برگزاری مراسم عروسی در سالن اجتماعات را انتخاب کردید، بهتر است نکات زیادی را برای برپایی مراسم خود در نظر بگیرید. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید متناسب بودن فضای سالن با میزان مهمانان شما در شب عروسی است. اما برای برگزاری بهتر این مراسم می‌توانید اقدامات زیر را نیز انجام دهید:

 • بخش‌های مختلف سالن را به خوبی ببینید تا در شب عروسی مشکلی نداشته باشید.
 • فضای مناسبی را برای جایگاه عروس و داماد، مهمانان و رقص در نظر بگیرید.
 • تعدادی نیروی با تجربه برای پذیرایی از مهمانان داشته باشید.
 • مسیر ورود مهمانان را با تزیینات مناسبی مشخص کنید.
 • برای سرو غذا، محل مناسبی را در نظر بگیرید.

برگزاری عروسی در سالن اجتماعات یکی دیگر از فضا‌هایی است که تقاضای زیادی دارد. شما می‌توانید تمام کار‌های عروسی خود را برای برپایی به تنهایی انجام دهید. اما برگزار‌کننده عروسی می‌تواند تمام آنچه که برای برگزاری مراسم عروسی در سالن اجتماعات نیاز دارید را فراهم کند.

برگزاری عروسی در تهران

در تهران برگزاری عروسی به شکل سنتی خود شروع شده و در سالهای اخیر شاهد رشد چشمگیر تالارهای عروسی و پذیرایی بوده ایم . این رشد به دلیل تقاضای زیاد برای برگزاری عروسی بوده است . این رشد تقاضا به شکلی بوده که در سبک های مختلف ، اندازه های مختلف ، قیمت های مختلف و تزیینات مختلف منجر به ساخت و راه اندازی محل هایی برای برگزاری مراسم عروسی شده و امروزه شاهد 2 سبک اصلی تالار پذیرایی و باغ تالار هستیم .

برگزاری عروسی در تهران را اگر بخواهیم کمی بیشتر بررسی کنیم در مناطق مختلف داخل شهر به تالارهای پذیرایی برخواهیم خورد که برگزاری عروسی در آن ها شرایط تقریبا یکسانی دارد . برگزاری عروسی در تالار معمولا به این شکل است که میهمانان به تالار پذیرایی عروسی آمده و طبق سفارش عروس و داماد یا میزبان مراسم از آنها پذیرایی میوه ، شیرینی و آبمیوه میشود . مرحله بعدی پذیرایی سرو شام است که معمولا در تالارهای پذیرایی به شکل پرس غذا برای هر نفر یا اعضای دور یک میز از آنها پذیرایی میشود . بعد از ورود مهمان به محل برگزاری عروسی و قبل از سرو شام هم از موزیک استفاده میکنند و مهمانان با عروس و داماد رقصیده و گاهی هم پولی به عنوان هدیه و با نام شاباش به عروس یا داماد داده میشود . در برخی از قومیت ها نیز علاوه بر شاباش مبلغی دیگر در طول مراسم به عنوان هدیه جمع آوری میشود و عروس و داماد از آن مبلغ برای بخشی از هزینه های برگزاری عروسی یا زندگی خود استفاده میکنند .

نوع دیگر محل های برگزاری عروسی در تهران باغ تالارهای پذیرایی هستند . وقتی صحبت از باغ تالار میکنیم منظورمان همان تالار پذیرایی است که دارای فضای سبز و فضای باز برای بخشی از مراسم میباشد . معمولا در فضای باز چیدمان و تزئینات ورودی مراسم و عروس و داماد ، سفره عقد ، میزهای پذیرایی مهمان ، گل آرایی و تزئینات ، سفره خانه سنتی و دیگر بخشهای مراسم را میتوان چیدمان کرد . در فصل بهار و تابستان تمایل به برگزاری مراسم عروسی در فضای باز و باغ تالارها بیشتر از فصل زمستان است .

نوع دیگری از انواع برگزاری عروسی ، برگزاری مراسم توسط موسسات تشریفات مجالس است . شرکت های تشریفات مجالس به طور تخصصی به برگزاری مراسم عروسی میپردازند . تقاوت آنها با تالارهای پذیرایی این است که به خودی خود و در هر مکان که میتواند اجاره یک باغ تالار یا محل مشتری باشد ، مراسم عروسی را برگزار کند . تمایل به همکاری با تشریفات در بین مردم به این دلیل زیاد است که برگزاری مراسم عروسی با متد جدیدتر و طراحی زیباتر و بروزتر انجام شود .

در تالارهای پذیرایی به دلیل اینکه وسایل بصورت ثابت چیده شده اند ، امکان بروز کردن مداوم آنها وجود ندارد . ولی در تشریفات مجالس چون وسایل بصورت سیار بوده و ثابت نیست میتوانند از هرنوع جدید آن که مد است یا عروس و داماد بخواهند استفاده کنند . برگزاری مراسم عروسی توسط شرکت های برگزاری مراسمات هزینه بالاتری نسبت به تالارهای پذیرایی دارد .

در اطراف و حومه نزدیک به تهران امروزه باغ تالارهای برگزاری عروسی زیادی ساخته شده که از نظر سطح تجملات و زیبایی قابل قیاس با عموم تالارهای برگزاری مراسم عروسی داخل شهر نیستند . طراحی زیبا و منحصربفرد ، تجملات خاص و شیکترین اکسسوری را در برگزاری مراسم عروسی بکار میگیرند و همین تجملات باعث هزینه های نجومی و بسیار زیاد برگزاری عروسی در سالهای اخیر شده است .

تقاضای زیاد عروس و داماد‌ها برای برگزاری عروسی شیک و لاکچری باعث شده روز به روز بر تعداد تالار‌های تهران افزوده شود. به همین دلیل اکنون اگر به فکر برگزاری عروسی در تهران هستید، احتمالا انتخاب برای شما سخت خواهد شد. پس با در نظر‌گیری نکات بهترین تالار برای برگزاری مراسم عروسی در تهران می‌توانید راحت‌تر انتخاب کنید:

 • تناسب ظرفیت تالار با تعداد مهمانان شما
 • میزان نورپردازی در سالن
 • نظافت سالن و فضای بیرون
 • وجود اتاق عقدی مجزا درون سالن
 • لوکیشن تالار و دسترسی مناسب
 • وجود پارکینگ مناسب برای ماشین‌ها
 • کیفیت غذا‌ها
 • نورپردازی‌های انجام شده برای جایگاه عروس و داماد
 • سطح کاملا صاف زمین تالار و سر نبودن آن

برگزاری عروسی در حومه تهران

شلوغی تهران یکی از دلایلی است که باعث می‌شود عروس و داماد‌های زیادی تصمیم به برگزاری مراسم عروسی در حومه تهران بگیرند. بنابراین دیگر نگران شلوغی خیابان‌ها در روز عروسی خود نخواهید بود و به راحتی می‌توانید در ساعت مقرر به تالار برسید.

از طرفی اکثر تالار‌های درون تهران بدون باغ ساخته شده و مراسم شما در یک ساختمان شیک برگزار می‌شود. ولی با برگزاری عروسی در حومه تهران می‌توانید از مزایای برپایی مراسم خود در یک فضای سرسبز لذت ببرید. همچنین از نظر مختلط بودن مراسم خود نیازی نیست نگران باشید.

بنابراین برگزاری مراسم عروسی در حومه تهران یکی از بهترین انتخاب‌های شما خواهد بود. فقط یادتان باشد با وجود تعداد زیادی باغ تالار در اطراف تهران، به هر کسی اعتماد نکنید و تمام ویژگی‌هایی که باید یک باغ تالار خوب داشته باشد را در نظر بگیرید.

برگزاری مراسم عروسی در منزل / خانه

برگزاری عروسی در منزل برای آن عده از عروس و داماد هایی که خودشان محلی برای برگزاری عروسی دارند امکان پذیر است و دیگر نیازی به اجاره باغ عروسی نیست . داشتن سالن اجتماعات در برج یا آپارتمان یا منزل مسکونی با سالن بزرگ برگزاری عروسی در منزل را میسر کرده و موجب کاهش آن بخش از هزینه برگزاری مراسم که به اجاره محل مربوط بوده است میشود . برای برگزاری مراسم عروسی در منزل باید توسط یک کارشناس امکان آن سنجیده شود . معمولا برای برگزاری عروسی در منزل باید به شرکت های تشریفات مجالس مراجعه کرد .

تشریفات آریان در زمینه برگزاری مراسم عروسی در منزل سابقه ای طولانی دارد و برای تمام افرادی که دارای منزل بزرگ یا فضای مناسب برگزاری مراسم در خانه هستند این امکان را فراهم نموده که با بررسی و کارشناسی رایگان محل ، در صورت تمایل بتوانند برگزاری مراسم خود را در منزل انجام دهند .

برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار

باغ عروسی همان باغ تالارها که در بالا نوشتیم هستند . باغ های عروسی را در اطراف تهران میتوانید در جاجرود ، کرشت ، لواسان ، شهریار ، گرمدره ، آزادگان و محدوده های نزدیک تهران بیابید . تشریفات آریان برای برگزاری عروسی در باغ های عروسی آماده ارائه مشاوره به عروس و دامادهای خود است .

امروزه وجود یک شرکت برگزاری مراسمات در شهرهای بزرگ مثل تهران الزامیست . به این دلیل که قشر خاصی از مردم تمایل به برگزاری عروسی در تالار پذیرایی را ندارند و علاقمند هستند که شرکت های برگزاری مراسمات طبق جدیدترین اصول طراحی و دیزاین ، منوهای پذیرایی بسیار متنوع و همچنین استفاده از جدیدترین و زیباترین اکسسوری ها مراسم عروسی آنها را برگزار کنند .

برگزاری عروسی با قیمت مناسب

هزینه زیاد برگزاری عروسی یکی از دلایلی است که باعث شده عروس و داماد‌های زیادی به سراغ رزرو تالار و باغ شیک نروند. همچنین خیلی از این افراد ناچار می‌شوند که به برگزاری مراسم عروسی فکر نکنند و بدون گرفتن یک جشن خاص، زندگی مشترک خود را شروع کنند. ما، در این قسمت ترفند‌هایی را به شما می‌گوییم که کمک می‌کند این مشکل را با برگزاری عروسی ارزان حل کنید.

در روز‌های میانی هفته عروسی بگیرید

برای برگزاری عروسی با قیمت مناسب می‌توانید در اولین قدم، هزینه‌های تالار را کاهش دهید. بیش‌ترین هزینه تالار‌ها در روز‌های پایانی هفته از مشتریان گرفته می‌شود.

مهمانان کم‌تری برای جشن خود دعوت کنید

سالن‌هایی با ظرفیت زیاد برای مهمانان زیاد هم کاربرد دارد. اگر شما مهمانان کم‌تری دعوت کنید می‌توانید هزینه‌های برگزاری مراسم عروسی خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

لباس عروس را اجاره کنید

هزینه خرید لباس عروس به اندازه‌ای زیاد است که برای برگزاری عروسی ارزان می‌توانید سری به یکی از مزون‌های شیک شهرتان بزنید و لباس مورد نظرتان را اجاره کنید.

یک یا دو نوع شام برای غذا انتخاب کنید

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند هزینه‌های مراسم شما را افزایش دهد، انتخاب چندین مدل غذا برای شام عروسی است. در صورتی که برگزاری عروسی با قیمت مناسب از طریق سرو یکی دو مدل غذا امکان‌پذیر است.

زیبا قدیمی